Za str. vozovnou

Za Strašnickou vozovnou 980/12

Dům č. p. 980 v ulici Za Strašnickou Vozovnou č. 12, v katastrálním území Strašnice je objektem k bydlení. Jde o samostatně stojící vilu v zahradě z počátku třicátých let minulého století. Čtyřpodlažní činžovní vila v kolmé ulici na Vinohradskou třídu, 8 min. chůze od metra A Strašnická, 3 min. od tramvaje na ulici Vinohradská.

K vilce patří nově zrekonstruovaná zahrada s terasou, trávníkovým kobercem. Vilka má vlastní vjezd pro vozidla a garáž na vlastním pozemku. Pozemek je pravidelného tvaru obdélníku, přístupný ze zpevněné komunikace. Pozemek je napojen na veškeré inženýrské sítě vč. plynu a nachází se v lokalitě zastavěné staršími činžovními domy.

Dům má nově upravenou fasádu, natřenou silikátovou fasádní barvou. Dům není zateplen, zdi jsou dostatečně silné, a proto není potřeba.

Vnitřní část prošla celkovou rekonstrukcí, nachází se zde 6 bytových jednotek:

Suterén 2+kk o rozměrech 45m2
Přízemí 1+kk o rozměrech 30m2
Přízemí 2+1 o rozměrech 64m2
1. Patro 1+kk o rozměrech 30m2
1. Patro 2+1 o rozměrech 64m2
2. Patro 3+1 o rozměrech 85m2

Kompletní rekonstrukce objektu proběhla během léta roku 2014. Proběhla kompletní výměna rozvodů odpadů, rozvodů vody a elektro. Odpady jsou řešeny HT potrubím. Voda je vedena v plastových trubkách. Každý byt má vlastní vodoměr na studenou vodu. Teplá voda je rozvedena ze společného bojleru v prostorech suterénu (kotelny), který je dimenzován na příslušný počet bytových jednotek. Rozvody topení vedou rovněž z prostoru kotelny, kde se nachází i společný plynový kotel. V kotelně je plynový stacionární kotel Therm P 45 EZ/B, Výkon 3,51 – 5,27 m3/hod, Účinnost 90 %Celková roční potřeba energie na vytápění a ohřev teplé vody vychází dle zadaných parametrů na 476,1 GJ/rok tj.132,2 MWh/rok.
Každá bytová jednotka má nové radiátory značky Korado, které jsou osazeny měřením spotřeby. Každá bytová jednotka má vlastní elektroměr, ve společných prostorech domu s rozjištěním v každé bytové jednotce. V bytech jsou taktéž rozvody slaboproudé s domácím telefonem s možností otevření vstupních dveří a branky domu. V celém domě jsou nová plastová okna a plastové vchodové dveře. Půdní byt je vybaven střešními okny značky Velux. V bytech jsou rozvody TV a internetu s možností připojení, buď na společnou anténu, nebo na některé ze služeb společností O2 či UPC. Všechny omítky jsou nové, každý byt je vybaven kuchyní včetně všech potřebných spotřebičů (elektrických varných desek, el. multifunkčních trub, vestavěných lednic s mrazákem). Koupelny jsou vybaveny sprchovými kouty, umyvadly, WC a automatickými pračkami. Pozn. všechny spotřebiče jsou stále v záruční době.
V bytech byly položeny nové laminátové podlahy, v bytě 2+1 nacházejícím se v prvním patře byly ve dvou pokojích rekonstruovány bukové parkety. Interiérové dveře včetně obložek jsou v bílé barvě, značky Sapeli. Každá bytová jednotka je vybavena designovými svítidly a konzolemi se záclonami.
V suterénu domu se nachází volné prostory umožňující skladování věcí. Mezi suterénem a přízemím se nachází společný prostor, který je možné využít jako konferenční místnost či kinosál.
Pravděpodobná roční spotřeba plynu na BJ bude: 132,2 MWh/rok
Pravděpodobná roční spotřeba elektriky na BJ bude: +/- 46 000,- Kč
Pravděpodobná roční spotřeba vody na BJ bude: +/- 21 000,-Kč

K nemovitosti náleží zastavěná plocha parc. č. 1273 a zahrada parc. č. 1274 v katastrálním území Strašnice. Pozemek je pravidelného tvaru obdélníku, přístupný ze zpevněné komunikace. Pozemek je napojen na veškeré inženýrské sítě vč. plynu a nachází se v lokalitě zastavěné staršími činžovními domy.